8 sposobów jak uczyć się języka hiszpańskiego

  • 09 / 03 / 2016

Zapewne każdy z Was na początku przygody z nauką języka obcego zastanawiał się jak zacząć. Niektórzy skupiają się na słownictwie, inni skrupulatnie uczą się gramatyki, wymowy, pisowni. Jeszcze inni twierdzą, że najpierw warto poznać kulturę danego kraju, jako pierwszy krok do sukcesu w poznaniu nowego języka.

Metod i sposób jest wiele i każdy dobiera je indywidualnie. Jednak języka obcego należy uczyć się kompleksowo.

To, że poznasz 1000 słówek i skupisz się tylko na nich lub perfekcyjnie zrozumiesz, jak w czasie Preterito Perfecto używać operatora nie uczyni z Ciebie poligloty. Należy rozwijać umiejętności pisania, mówienia, słuchania i czytania jednocześnie.

Zastosowanie się do tej wskazówki spowoduje, że Twoja nauka języka obcego będzie najbardziej efektywna.

Korzyści płynące z nauki języka hiszpańskiego

Niewątpliwie ogromną zaletą tego języka jest to, że to drugi, najczęściej używany wśród populacji ludzkiej. Ponad 400 milionów ludzi na wszystkich kontynentach używa go do codziennej komunikacji. Najczęściej w obu Amerykach, Europie, północno- wschodnich częściach Afryki i niektórych rejonach Azji i Oceanii.

Hiszpański to język ojczysty 332 milionów ludzi i oficjalny język w 21 krajach.

Ciekawie pod tym względem wygląda sytuacja w USA, jest również akcent z językiem polskim. W sumie to już chyba nie ma sensu uczyć się angielskiego. Just kidding.

Język hiszpański w USA

Siłownia dla Twojego mózgu

Ucząc się języka obcego trenujesz mózg. Regularne lekcje sprawiają, że lepiej zapamiętujemy nowe słownictwo, nasza pamięć ulega zdecydowanej poprawie i jesteśmy stale aktywni umysłowo.

Posługując się dwoma lub więcej językami obcymi, szczególnie gdy przebywamy w międzynarodowym środowisku, jesteśmy stale zmuszeni do wykorzystywania funkcji naszego umysłu, które są mało aktywne gdy rozmawiamy tylko po polsku.

Nauka języków obcych zwiększa podzielności uwagi, co umożliwia wykonywanie kilku czynności jednocześnie (multitasking).

Kurs języka hiszpańskiego online – A1

Curso elemental dedykowany jest osobom, które nie miały żadnego kontaktu z językiem hiszpańskim i chciałyby od podstaw rozpocząć naukę z polskim nauczycielem. Zajęcia mają na celu rozwinięcie kluczowych umiejętności w posługiwaniu się językiem hiszpańskim.

  • Start: 16 / 10 / 2023 r.
  • Online
  • poniedziałki i środy
  • 17:30 - 19:00
  • 3 wolne miejsca
ZOBACZ WSZYSTKIE KURSY

Ciekawsze podróże i lepsza praca

Znając języki obce możemy podróżować swobodniej po świecie komunikując się z ludźmi w ich ojczystym języku.

To także większe perspektywy na znalezienie lepszej pracy. Obecnie kandydatom podczas rekrutacji stawia się różne wymagania, a jednym z podstawowych jest znajomość, najlepiej dwóch lub więcej języków.

Jak należy uczyć się języka hiszpańskiego?

Dwie podstawowe i znane wszystkim zasady – systematyczność i konsekwencja.

#1. Poświęć co najmniej godzinę dziennie. Możesz podzielić ten czas na 4 kwadranse, albo na sześć, dziesięciominutowych sesji w ciągu dnia. Najlepiej wykorzystać ten czas kiedy będziesz akurat przypominać sobie słówka, pisać maila lub smsy po hiszpańsku do swoich znajomych.

#2. Przygotowujesz obiad dla ukochanej osoby lub chcesz ją czymś zaskoczyć? Wykorzystaj okazję, wybierz danie i znajdź przepis na hiszpańskich stronach o tematyce kulinarnej. Nie znając któregoś składnika będziesz zmuszony do jego przetłumaczenia. Jednocześnie zapisz to słowo do swojej fiszkoteki! Serwując obiad powiedz „que aproveche!” (czyt. ke aprobecze) zamiast „smacznego”! Jakie to proste, prawda?

#3. Dużo czytaj! Wybieraj prasę i literaturę hiszpańską. Rozwijaj swoje słownictwo. Zacznij od prostych tekstów. Mogą to być np. bajki dla dzieci, gdzie słownictwo jest proste. Z poziomu na poziom przechodź do czegoś trudniejszego.

#4. Może Twoją pasją jest muzyka lub kino? Wybieraj hiszpańskie utwory i filmy. Słuchając tekstów w innym języku szybko zapamiętasz słowa piosenek. To chyba również najłatwiejszy sposób na ćwiczenie wymowy.

#5. Nie zapomnij o zabawie językiem hiszpańskim. Graj w fiszki, hiszpańskie scrabble, kalambury lub popularną grę taboo. Może być dużo zabawniej gdy wspólnie ze znajomymi przygotujecie wcześniej sangrię.

#6. Korzystaj z aplikacji mobilnych jak np. fiszkoteka. Jeżeli nie potrafisz żyć bez popularnego Messengera, WhatsApp i czujesz ciągłą potrzebę komunikowania się z innymi, staraj się pisać proste zdania w języku hiszpańskim. (Hola! Qué tal estás? Besitos!).

#7. Jesteś podróżnikiem i dla Ciebie wszystkie drogi prowadzą do Hiszpanii? Jeśli tak to wracaj tam tak często jak to możliwe! Nic nie zastąpi nauki języka w kraju, w którym jest on językiem urzędowym. Przebywaj wśród tamtejszej ludności, podpatruj, „podsłuchuj”, ucz się!

#8. Jeżeli mieszkasz w Warszawie to zapisz się na kurs języka hiszpańskiego w naszej szkole. Nic nie zastąpi interakcji z lektorem i ciekawych lekcji w przyjacielskiej atmosferze.

Zacznij przygodę z językiem hiszpańskim już dziś!

Zostań naszym uczniem i poznaj jeden z najpiękniejszych języków obcych na świecie! Kursy języka hiszpańskiego w Warszawie.

Zobacz kursy

Jakie jest Twoje podejście do nauki języków obcych? Czy język hiszpański też jest Twoją pasją?
Może masz jakieś ciekawe pomysły na naukę języka obcego? Podziel się w komentarzach.

Magdalena Kozak

Od 12 lat zajmuję się językiem hiszpańskim, od 9 lat jestem lektorem. Ukończyłam kilka kierunków studiów. Prowadzę kursy językowe w oparciu o metodologię flipped classroom.