Kurs języka hiszpańskiego w wakacje – intensywnie

 • 28 / 04 / 2017

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i niektórzy już odliczają do nich dni. Zapewne niejedna osoba chciałaby ten czas  zainwestować w swój rozwój. W końcu poza leżeniem na plaży można robić coś równie ciekawego – odpoczywać intelektualnie m.in. uczyć się języka obcego np. hiszpańskiego.

W ciągu roku często nie możemy sobie pozwolić na semestralne kursy językowe ze względu na ograniczenia czasowe w postaci pracy, studiów czy szkoły. Poza tym zawsze znajdą się inne zajęcia, które odrywają nas od nauki.

Lipiec i sierpień to dobry moment aby przestać szukać wymówek by w końcu spełnić postanowienia noworoczne (może nawet te sprzed kilku lat) i zacząć naukę języka obcego. To okazja do podniesienia swoich kwalifikacji i kompetencji zawodowych, poznania kultury innego kraju i spędzenia wakacji inaczej niż zwykle.

Kurs języka hiszpańskiego online – A1

Curso elemental dedykowany jest osobom, które nie miały żadnego kontaktu z językiem hiszpańskim i chciałyby od podstaw rozpocząć naukę z polskim nauczycielem. Zajęcia mają na celu rozwinięcie kluczowych umiejętności w posługiwaniu się językiem hiszpańskim.

 • Start: 16 / 10 / 2023 r.
 • Online
 • poniedziałki i środy
 • 17:30 - 19:00
 • 3 wolne miejsca
ZOBACZ WSZYSTKIE KURSY

Warszawa w okresie wakacji nie pędzi jak szalona. Życie trochę zwalnia, jest więcej czasu na przedostanie się z miejsca do miejsca. Kolorowe ulice stolicy są pełne turystów z różnych stron świata, m.in. z Hiszpanii. Co chwila słychać obcobrzmiące języki, trochę egzotyczne i nie raz chciałby się zagadać ale jak to zrobić skoro nie znamy języka, w którym dana osoba mówi?

Bariera językowa jest główną przeszkodą w komunikacji, ale także taką, którą można bardzo łatwo złamać. Czasem wystarczy wypowiedzieć kilka prostych słów aby nawiązała się konwersacja i przyjaźnie na lata. Nic nie stoi więc na przeszkodzie aby już teraz myśleć o tym co może spotkać mnie za jakiś czas.

Jeśli planujesz wyjazd za granicę na studia, do pracy lub tylko na wakacje i wiesz, że znajomość języka będzie Ci służyć, pomyśl o wakacyjnym kursie językowym. Znajomość kolejnego języka obcego to również zwiększenie swoich kompetencji zawodowych. Wakacyjne kursy będą pomocne przy egzaminie gimnazjalnym, maturalnym, czy na studia.

Jeżeli nie masz planów wyjazdowych, a naukę traktujesz jako hooby to jeszcze lepiej dla Ciebie. Nie będę ukrywać, że właśnie wtedy proces nauki przebiega zupełnie inaczej ponieważ nie musimy gonić z materiałem, nie mamy deadline na zdanie certyfikatu. Robimy to dla przyjemności.

Zanim zdecydujesz się na wakacyjny kurs językowy, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań.

 • Jakiego języka chcę się uczyć i jakie ma to przynieść efekty?
 • Jak często chcę się uczyć?
 • Czy wolę godziny poranne czy popołudniowe?
 • Czy wolę zajęcia grupowe czy indywidualne?
 • Gdzie powinna mieścić się szkoła, w której chcę się uczyć? (w centrum, blisko pracy, domu)
 • Jaki jest mój poziom znajomości tego języka?
 • Czy interesuje mnie nauka gramatyki czy raczej konwersacje?

Intensywność kursu

Wakacyjne kursy językowe oparte są na specjalnym programie, który dostosowany jest do potrzeb uczniów. Ich zadaniem jest dostarczenie dużej ilości wiedzy z języka w stosunkowo krótkim czasie. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny przez okres miesiąca lub dwóch. Taka intensywność nie obciąża kursanta, a jednocześnie jest na tyle wymagająca by uczeń stale czuł potrzebę nauki.

Zajęcia prowadzone codziennie lub dłużej niż 90 minut niestety ale nie sprawdzają się ponieważ każdy z nas potrzebuje odpoczynku, tym bardziej w okresie lipca i sierpnia. Kumulacja tylu godzin zajęć doprowadzi raczej do zniechęcenia ponieważ będziemy czuli się przytłoczeni ilością materiału, który trzeba przyswoić już na następny dzień. W efekcie odniesiemy odwrotny skutek od tego, który zamierzaliśmy osiągnąć. Nauka zamiast przyjemnością będzie męką.

Kiedyś sama uczestniczyłam w miesięcznym wakacyjnym kursie Business English, który odbywał się 3 razy w tygodniu i była to idealna ilość godzin biorąc pod uwagę to, że nie miałam w tym czasie urlopu. Na zajęcia chodziłam tuż po zakończeniu pracy. Wspominam ten czas bardzo dobrze. Zajęcia odbywały się w centrum dlatego też tuż po nich mogłam swobodnie spotkać się ze znajomymi i wybrać się na długi spacer, miałam długie popołudnie, które mogłam wykorzystać na odpoczynek.

Poziom zaawansowanie

Wakacyjne kursy językowe prowadzone są na każdym poziomie, mogą odbywać się w godzinach porannych albo wieczornych w zależności od potrzeb kursantów. Warto jest zawsze przed zapisaniem się na kurs określić swój poziom wiedzy z danego języka.

Najlepiej jest wykonać test pisemny, który pokaże określony wynik, ale warto także jest się spotkać z lektorem na krótką rozmowę po hiszpańsku, która zweryfikuje nasz poziom znajomości danego języka.

Test poziomujący z hiszpańskiego.

Poranne i popołudniowe zajęcia

Osoby dorosłe często wybierają zajęcia przed pracą, o godzinie 7 lub 8. Jest do dobra alternatywa dla tych, którzy chcą podjąć naukę, a tym samym mieć wolne popołudnie. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjum zazwyczaj wybierają godziny popołudniowe kiedy są wyspani i wypoczęci. Nie jest to oczywiście regułą i zależy od indywidualnych predyspozycji każdego ucznia.

Liczebność grupy i wiek kursantów

Kursy dostosowane są nie tylko poziomem do swoich uczniów ale także przedziałem wiekowym. Nie od dziś wiadomo, że inaczej przyswaja wiedzę dziecko, a inaczej osoba dorosła dlatego tak ważne jest to rozróżnienie. Dzieci uczą się poprzez zabawę i gry, natomiast osoby dorosłe nastawione są na gramatykę i komunikację. Grupy nie powinny być ani za duże, ani zbyt małe. Najlepiej gdy liczą od 6 do 10 osób ponieważ można prowadzić konwersacje w parach lub debaty na określone tematy.

Osoby, które preferują naukę jeden na jeden mogą skorzystać z wakacyjnych lekcji indywidualnych. Takie zajęcia dostosowywane są odpowiednio do osoby, która się na nie zdecydowała. Mogą skupiać się tylko na gramatyce lub konwersacjach.

Szansa na nadrobienie zaległości

Wakacje to także możliwość nadrobienia zaległości przez uczniów gimnazjum i liceum oraz czas na wstępne przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Język hiszpański jest coraz częściej wybierany na egzaminie maturalnym oraz gimnazjalnym.

Na zajęciach w szkole, które trwają 45 min, przy dwóch godzinach tygodniowo bardzo ciężko jest przygotować ucznia do egzaminu na odpowiednim poziomie. Wiele godzin przepada ze względu na dni świąteczne, ferie, szkolne akademie i występy. Poza tym na zajęciach lekcyjnych należy przerobić krok po kroku program zgodny z podstawą programową i na rozwiązywanie testów zostaje bardzo mało czasu, albo wcale.

Wakacyjny kurs języka obcego to również ukłon w stronę studentów, którzy wyjeżdżają na stypendium ERASMUS we wrześniu. Mają oni okazję aby przygotować się do tego wyjazdu. Na początku jest przecież najtrudniej tym bardziej gdy jedziemy do Hiszpanii i nie znamy tego języka. Niestety ale nasi gorący przyjaciele z południa nie rozmawiają płynnie po angielsku. Są oczywiście bardzo pomocni i będą robić wszystko by udzielić nam informacji, ale po hiszpańsku.

Niestety może to być dla nas przeszkoda. Niezrozumienie konkretnych informacji jak np. szczegółowych założeń umowy o wynajem mieszkania może doprowadzić do niepotrzebnych kłopotów.

Dlatego warto jest zapisać się na kurs doszkalający. Wiem to z własnego doświadczenia. Kiedy jechałam na stypendium do Hiszpanii żałowałam, że nie brałam udziału w wakacyjnym kursie języka hiszpańskiego. Z pewnością byłoby mi dużo łatwiej porozumieć się na samym początku wyjazdu.

Zacznij przygodę z językiem hiszpańskim już dziś!

Zostań naszym uczniem i poznaj jeden z najpiękniejszych języków obcych na świecie! Kursy języka hiszpańskiego w Warszawie.

Zobacz kursy

Metody prowadzenia zajęć

Kursy skoncentrowane są na określonej grupie, która bierze udział w kursie. Jeżeli jest to wakacyjny kurs dla studentów wyjeżdżających na ERASMUSA, nastawiony jest przede wszystkim na komunikację i struktury potrzebne podczas pierwszych tygodni pobytu w Hiszpanii.

Grupy maturalne i gimnazjalne skupiają się na podniesieniu umiejętności w zakresie rozwiązywania testów. Egzaminy mają specyficzną formę i trzeba wiedzieć dokładnie na co zwracać szczególną uwagę przy ich rozwiązywaniu.

Są także kursy ogólne, podczas których krok po kroku przerabiana jest gramatyka języka hiszpańskiego połączona z konwersacjami lub same konwersacje prowadzone w szczególności na wyższych poziomach. Zajęcia skierowane są przede wszystkim dla osób, które chcą wzmocnić swoje umiejętności komunikacyjne.

Wakacyjny kurs języka hiszpańskiego w Warszawie

Już 3 lipca w naszej szkole rusza wakacyjny kurs języka hiszpańskiego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z językiem hiszpańskim, mają podstawową wiedzę na jego temat lub też chcą wzmocnić swoje umiejętności w zakresie tego języka.

Do zobaczenia w lipcu.

Magdalena Kozak

Od 12 lat zajmuję się językiem hiszpańskim, od 9 lat jestem lektorem. Ukończyłam kilka kierunków studiów. Prowadzę kursy językowe w oparciu o metodologię flipped classroom.